Функціональна діагностика

Вхід


Реєстрація на сайті

Функціональна діагностика

Напрямок:
Напрямок:

Функціональна діагностика — це комплекс неінвазивних методів, тобто таких, які не порушують шкірні покриви. Така діагностика допомагає оцінити функціональні можливості органів пацієнта. Функціональна діагностика підходить абсолютно всім, незалежно від віку та наявності захворювань, навіть дітям і вагітним. Її використовують для виявлення патологій на ранніх стадіях, для виключення захворювань при постановці діагнозу, а також для контролю процесу лікування.

У МЦ «ІНГО» до Ваших послуг 7 напрямків функціональної діагностики:

• Електрокардіографія (ЕКГ). Призначається як при вже виявлених патологій, так і для профілактики захворювань серця. Вимірює основні функції серця в стані спокою. Для вимірювання роботи серця при фізичній активності можливе проведення ЕКГ з навантаженням.

• Добовий моніторинг артеріального тиску. Використовується переважно для діагностики гіпертонічної хвороби та артеріальної гіпертензії. Пацієнт протягом доби носить спеціальний апарат, який через задані інтервали вимірює тиск і суміжні показники, записує і аналізує їх в динаміці. Таким чином фіксується час, коли тиск підвищується або знижується, величина коливань і інші показники.

• Добовий (холтерівське) моніторування ЕКГ. На відміну від звичайної кардіограми, яка показує роботу серця в стані спокою, холтерівський моніторинг відслідковує серцеву активність поки пацієнт займається своїми справами, тобто при звичайній щоденній навантаженності людини. На пояс пацієнта кріпиться портативний реєстратор ЕКГ з електродами-липучками на грудях, який відстежує роботу серця і фіксує необхідні дані.

• Велоергометрія. Виявляє збої в роботі серця при фізичних навантаженнях. Кардіограма записується, поки пацієнт крутить педалі велосипеда. Паралельно вимірюються пульс і артеріальний тиск.

• Спірографія (дослідження функції зовнішнього дихання). Вимірювання зміни обсягу легень при диханні. За результатами дослідження лікар може призначити додатково спірографію з медикаментозною пробою. Метод використовується переважно при захворюваннях легенів і бронхів, а також для профілактики. За 48 годин до дослідження необхідно відмовитися від тютюнопаління і алкоголю.

Спірографію доцільно проводити якщо у пацієнта наявні такі симптоми:

·         тривалий кашель (впродовж 4 тижнів і більше, особливо, після перенесених гострих респіраторних інфекцій);

·         задишка в стані спокою або при навантаженні, яке раніше не викликало дискомфорту;

·         відчуття затрудненого вдиху і видиху, відчуття стиснення або скутості в грудній клітині, «свистяче» дихання переважно на видосі

·         тривалий стаж куріння

·         обтяжена спадковість по захворюванням дихальної системи (ХОЗЛ) або алергічним захворюванням;

·         наявна бронхіальна астма, ХОЗЛ, інша хронічна патологія легень (для оцінки прогноза захворювання)

·         планується хірургічне втручання в ділянці грудної або черевної порожнини, тривалий період анестезії

·         умови праці і проживання обтяжені забрудненим, запиленим повітрям

·         виникло бажання оцінити стан дихальної системи

ПІДГОТОВКА ДО ПРОЦЕДУРИ СПІРОГРАФІЇ:

·         За 1-2 години до дослідження не рекомендуються значні фізичні навантаження. Безпосередньо перед тестом слід спокійно відпочити 5 - 10 хв.

·         Одяг не повинен стискати верхні дихальні шляхи, грудну клітку і живіт і обмежувати дихальні екскурсії.

·         Не палити за 2-3 години перед дослідженням.

·         Останній прийом їжі - за 2-3 години перед дослідженням; (легкий «перекус» можливий за 1,5 години).

·         Не вживати алкоголь в день дослідження.

·         Не слід пити чай, каву, кофеїн-вмісні напої за 3-4 год перед тестом.

·         Слід обговорити з лікарем питання прийому ліків напередодні і в день дослідження.

·         Короткодіючі інгаляційні бронхолітики (сальбутамол, фенотерол, іпратропія бромід) слід відмінити за 6-8 год, пролонговані β2-агонисти (сальметерол, формотерол) - за 12 год, пролонговані холінолітики (тіотропія бромід) і метилксантини (теопек) – за 24 год до дослідження.

·         При наявності зйомних зубних протезів їх необхідно зняти перед процедурою.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ПРОЦЕДУРА СПІРОГРАФІЇ:

Пацієнт дихає в трубку спірографа, який визначає об’єми і швидкості повітряних потоків. Відповідно вказівкам лікаря пацієнт проводить серію дихальних маневрів, включаючи спокійне дихання, проби з глибоким та/або форсованим диханням. Дослідження триває близько 10 хв.

Якщо пацієнту призначено медикаментозну пробу з бронхолітиком, то після реєстрації спірографії проводять інгаляцію препарату (вентолін). Через 15-20 хв (пацієнт має залишатись у відділенні) повторно проводиться спірографія і визначається динаміка показників. Оцінюється зворотність бронхіальної обструкції (диференціація астми і ХОЗЛ). Після цього пацієнту видають заключення.


• Електроенцефалографія. Вивчення активності нервової системи і роботи мозку; виявлення їх патологій. На голову пацієнтові одягають спеціальний шолом з присосками, який фіксує активність мозку і передає дані на монітор.

• Експрес-аналіз складу тіла. Вимірювання відсоткового співвідношення ваги складових організму: рідини (внутрішньоклітинної та позаклітинної), жирових клітин, кісткової і м'язової тканини. За результатами тесту визначається реальне і рекомендоване співвідношення води, м'язів і жиру в організмі, розробляються рекомендації з досягнення результату. Актуально для збереження здоров'я при схудненні.

Всі процедури в МЦ «ІНГО» проводять досвідчені фахівці з використанням сучасного обладнання. Приходьте з призначенням лікаря або за власним бажанням для профілактики. Наші лікарі проведуть функціональну діагностику вашого організму і дадуть рекомендації щодо поліпшення загального фізичного стану.

записатися на прийом

Лікарі

Всі лікарі

Мережа Клінік Інго

Залиште нам повідомлення
Залишити попередню заявку на прийом Ви можете через окрему форму. Виберіть лікаря
Відправити
Корисна інформація

Ми турбуємось про Ваше здорове майбутнє та допомагаємо знайти у сучасному ритмі життя ту «золоту середину», що забезпечує баланс між соціальним успіхом та гарним здоров’ям.

В усіх клініках "ІНГО" діють єдині тарифи.

Публічний договір оферти
baner